Sporządzanie deklaracji CIT

Deklaracja CIT składana jest przez osoby prawne, które w roku podatkowym osiągnęły dochód bądź poniosły stratę z prowadzonej działalności, podobna sytuacja tyczy się osób fizycznych, jednakże wszystkie czynności realizowane są na deklaracji PIT.

Osobami prawnymi są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne. Osobowość prawną posiadają także m.in. spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia oraz jednostki samorządu terytorialnego.
Osobami fizycznymi natomiast są spółki jawne, partnerskie, komandytowe, cywilne, komandytowo – akcyjne oraz wszyscy, którzy nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej.

Podatnicy będącymi osobami prawnymi zobowiązani są sporządzić oraz złożyć deklarację CIT do 31 marca roku następującego po roku podatkowym. Druk jaki będzie to potrzebny to formularz CIT – 8
Jeżeli będziesz potrzebował pomocy przy sporządzeniu deklaracji, zgłoś się do Nas. Nasza wykwalifikowana kadra na bieżąco obraca się w aktualnym prawie podatkowym oraz śledzi często zmieniające się przepisy.
Błędne wypełnienie formularza CIT – 8 stwarza ryzyko zawieszenia działalności gospodarczej oraz pociągnięcie spółki do odpowiedzialności majątkowej, co spowoduje obniżenie wydajności przedsiębiorstwa i utratę klientów.

Możesz to wszystko ominąć! Nie czekaj tylko wybierz numer, a my z całą pewnością udzielimy Ci fachowej pomocy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments