Specjalista ds kadr płac Kraków

Dokumentacja kadrowo-płacowa to jedno z najważniejszych zagadnień w aktach danej firmy. Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest należyte dbanie o interesy swoich pracowników. Mając na uwadze, że od odpowiedniego prowadzenie akt naszych pracowników zależą ich świadczenia pieniężne np. z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego, renty, emerytury itd. powinniśmy obdarzyć je szczególną opieką. W tym celu najlepiej skorzystać z usług specjalistów.

Dokumentacja kadrowo-płacowa musi być prowadzona odrębnie dla każdego pracownika. Musi zawierać informacje dotyczące pracy w poszczególnych dniach, podczas świąt, w porach nocnych, godzinach nadliczbowych. W jej skład muszą wchodzić także karty ewidencji czasu pracy, wniosek pracownika o udzielenie czasu wolnego, urlopu oraz imienne karty wynagrodzenia za pracę oraz innych świadczeń ściśle związanych z pracą.

Bardzo ważny aspekt stanowi kwestia przechowywania tych akt. Muszą być one gromadzone w sposób, który zapewni łatwy wgląd do nich należytym podmiotom. Dokumenty te jednak muszą być chronione przed uszkodzeniem, zniszczeniem, kradzieżą oraz dostępem osób nieupoważnionych.

Jeżeli szukają Państwo sposobu na zapewnienie aktom pracownika należytej opieki, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami ds kadr i płac w Krakowie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments