Składanie sprawozdania finansowego spółki 2020

Nasza firma oferuje usługę pt.: składanie sprawozdania finansowego spółki 2020, dlatego bardzo dobrze zna procedury i zmiany zachodzące w przepisach dotyczących tworzenia sprawozdań.

Należy wiedzieć kto, do jakiego organu i w jakiej formie musi złożyć zeznanie roczne swojej firmy.

Od 2020 roku sprawozdanie w formie ustrukturyzowanej będzie obowiązkowe dla większości rodzajów działalności, z wyłączeniem spółek cywilnych i podmiotów stosujących MSR.

Składanie sprawozdania finansowego spółki 2020 obejmuje każdą jednostkę prowadzącą księgi rachunkowe.

Ważne, aby wiedzieć, że to wersja elektroniczna sprawozdania finansowego jest oryginalnym dokumentem, a wersja papierowa, czyli wydruk sprawozdania to jego kopia.

Sprawozdanie w formie ustrukturyzowanej musi być wypełnione według schematów podanych przez Ministerstwo Finansów , a znajdować się w nim powinno: wprowadzenie, bilans, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian w kapitale, nota podatkowa.

Składanie sprawozdania finansowego spółki 2020 musi odbyć się w przeciągu 3 miesięcy od dnia bilansowego, jeśli rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym to będzie to 31 marca.

Gotowe sprawozdanie finansowe należy opatrzyć podpisem elektronicznym kwalifikowanym lub też profilem Zaufanym, a następnie przesłane do Szefa KAS, a nie jak to było dawniej do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments