Rozliczenie podatkowe

Prawo podatkowe nakłada na podatników obowiązek wykonania rozliczeń. Każda osoba, która w danym roku otrzymała dochody, zobowiązana jest do złożenia deklaracji podatkowej PIT. Rozliczenie podatkowe należy dostarczyć do Urzędu Skarbowego, nie później niż do 30 kwietnia roku, następującego po roku, za który się rozlicza.

Do wykonania rozliczeń służą formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38. Wypełnia się je w zależności od źródła dochodów i metody opodatkowania (w przypadku przedsiębiorców prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą – metoda liniowa lub progresywna).

Oprócz podstawowych formularzy czasami zachodzi potrzeba dołączenia załączników. Zależy to od wielu czynników. Mogą być to nimi np. uzyskiwanie dochodów za granicą, prowadzenie działalności gospodarczej, posiadanie dzieci, zarabianie pieniędzy przez dzieci i wiele innych.

Rozliczenie podatkowe nie należą do najłatwiejszych czynności, warto więc skorzystać z pomocy ludzi dobrze się na tym znających. Dobrym sposobem jest zlecenie tego biurom rachunkowym. Oszczędza to czas i nerwy. Nie trzeba zapoznawać się z zmianami w prawie podatkowym ani innymi wskazówkami potrzebnymi do prawidłowego złożenia zeznania. Jeżeli wybierze się taka opcję, nie musisz martwić się o nic.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments