Rozliczenia PIT za rok 2014

Deklaracje PIT składane co roku wymagają nie lada sprawności od płatników podatku od osób fizycznych. Wielu z nich zwyczajnie myli się podczas wypełniania tego dokumentu co powoduje, że PIT-y odsyłane są z powrotem do zainteresowanych.

Dla przypomnienia rozliczenia PIT dokonują osoby, które wykazały w danym roku jakikolwiek przychód. Nie ma znaczenia jakiej wysokości były zarobione pieniądze, ale sam fakt zaistnienia wpływów pieniężnych. Nawet jeśli podatnik w trakcie roku nie zarobił więcej niż wysokość kwoty wolnej od podatku deklarację musi złożyć. Podatek wyniesie w tym wypadku zero złotych, ale może być on przyczyną otrzymania zwrotu podatku. Zwolniony z obowiązku składania deklaracji jest podatnik, który uzyskiwał jedynie kwoty zwolnione z opodatkowania. Jeśli jednak jednocześnie uzyskiwał przychody opodatkowane i zwolnione z opodatkowania lub nie podlegające w ogóle podatkowi – jego roczne zeznanie powinno zawierać przychody opodatkowane, niezwolnione. Przychodów zwolnionych oraz nieopodatkowanych nie musi wpisywać w deklarację.

Rozliczenia PIT za rok 2014 muszą być składane terminowo. Korzystając z pomocy specjalistów mogą mieć Państwo gwarancję dobrze sporządzonej deklaracji podatkowej. Zachęcamy do skontaktowania się z naszym biurem rachunkowym w celu omówienia szczegółów.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments