Rachunkowość dla firmy

Rachunkowość dla firmy stanowi zagadnienie niezwykle istotne. Do jej prowadzenia zobowiązany jest każdy podmiot gospodarczy, ponieważ na podstawie danych w ten sposób uzyskanych przedsiębiorcy muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za pomocą podatków.

W zależności od wysokości osiąganych dochodów firmy zobowiązane są do prowadzenia księgowości pełnej bądź jej wersji uproszczonej.

Księgowość pełna to bardzo zaawansowane narządzie ewidencyjne w ramach którego należy rejestrować każde zdarzenie gospodarcze mające miejsce w przedsiębiorstwie. Tym samym pozwala ona nie tylko wyliczyć należności podatkowe, ale także analizować i kontrolować kondycję finansową firmy. Do jej prowadzenia zobowiązane są przedsiębiorstwa, których obroty przekraczają równowartość 1,2 mln złotych.

Księgowość uproszczona w przeciwieństwie do księgowości pełnej to zbiór podstawowych zasad związanych z ewidencją przychodów i rozchodów firmy. Prostota tego narzędzia sprawia, że jej prowadzenie nie wymaga skorzystania z usług specjalistów, gdyż wszelkie rozliczenia można wykonać samodzielnie.

Niezależnie od rodzaju prowadzonej księgowości zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnego biura rachunkowego, które zapewni firmowym rozliczeniom prawidłowość całkowicie odciążając przedsiębiorcę z wszelkich obowiązków księgowych.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments