Prowadzenie rachunkowości dla spółek

Prowadzeniem rachunkowości w przedsiębiorstwie, a zwłaszcza w spółkach zajmują się bardzo często biura rachunkowe. Oferują one swoim klientom wygodę, gdyż zwalniają przedsiębiorców z prowadzenia w własnym zakresie rachunkowości finansowej firmy.

Prowadzenie rachunkowości finansowej spółek może przebiegać na dwa sposoby: uproszczony i pełny.

Na rachunkowość uproszczoną składają się:
– karta podatkowa – najprostsza forma, przeznaczona dla mikro przedsiębiorców.
– ryczałt ewidencjonowany – również prosta forma rachunkowości, jednak nieco bardziej wymagająca zaangażowania niż karta podatkowa. Ważne w niej jest prowadzenie ewidencji przychodów przedsiębiorstwa.
– księga przychodów i rozchodów – trudniejsza z form uproszczonych, jednak umożliwiająca dokładne wyliczenie dochodów jednostki. Polega na ewidencjonowaniu przychodów i kosztów przedsiębiorstwa, a także środków trwałych i innych spraw.

Druga forma prowadzenia rachunkowości w przedsiębiorstwie przeznaczona jest głównie dla większych firm, osiągających spore obroty. Obowiązek jej prowadzenia ustala prawo. Muszą ją prowadzić takie osoby jak np. spółka akcyjna czy z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zlecenie prowadzenia rachunkowości firmy biuru rachunkowemu jest dobrym sposobem na obniżenie kosztów, zaoszczędzenie czasu i skupienie się na podstawowej działalności.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments