Prowadzenie księgowości w spółce

Osoba, która posiada własną działalność gospodarczą jest zobowiązana do prowadzenia w niej księgowości. Ma to na celu obliczyć wysokość podatku, który musi później zapłacić.
Można ją realizować na dwa sposoby.

Pierwszym jest pełna księgowość. Muszą ją prowadzić wszystkie spółki kapitałowe (akcyjna i z ograniczoną odpowiedzialnością), a także podmioty których przychód za poprzednio rok obrotowy przekroczył równowartość kwoty 1 200 000 euro. Ponadto wszystkie spółki komandytowo-akcyjne. Głównym jej zadaniem jest obliczenie wysokości podatku dochodowego. Zaletą takiej formy księgowości jest to, że pokazuje pełen obraz sytuacji finansowej w firmie. Pozawala to ujrzeć przedsiębiorcy popełnione błędy i możliwość uniknięcia ich w przyszłości. Wszystko dzięki temu, że jest to skomplikowany, dokładny i sformalizowany proces ewidencji każdej operacji jaka została przeprowadzona w firmie. Dotyczy to także tych bezgotówkowych.

Księgowość uproszczona to inny sposób, aby obliczyć wysokość podatku dochodowego. Jest prosty i nawet sam przedsiębiorca jest w stanie ją prowadzić bez pomocy fachowca. Należy jedynie dokonywać systematycznie wpisów do podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów.

Nasze biuro rachunkowe pomoże twojej firmie w prowadzeniu księgowości. Zaufaj specjalistom i nie martw się już o finanse swojej firmy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments