Prowadzenie księgowości dla stowarzyszeń

Stowarzyszenia są organizacjami, w których zrzeszają się osoby posiadające wspólne cele oraz zainteresowania. Cechą charakteryzującą stowarzyszenia jest działalność poza zarobkowa. Stowarzyszenia mogą podlegać rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym (stowarzyszenia rejestrowe) lub Urzędzie Gminy (stowarzyszenia zwykłe).

Najczęściej spotykanymi są stowarzyszenia rejestrowe, które dzięki temu, że zostały zarejestrowane w KRS, posiadają prawo do zakładania terenowych jednostek administracyjnych, łączenia się w związki stowarzyszeń, przyjmowania dotacji od organów władzy publicznej, innych instytucji oraz ofiarności publicznej. Rejestracja w KRS spowodowała również że, organizacje te posiadają osobowość prawną. W wyniku tego są zobowiązane do prowadzenia pełnej rachunkowości finansowej.

Jak wiadomo prowadzenie ksiąg rachunkowych to zadanie wymagające dużej wiedzy, doświadczenia i stałego monitorowania zmian mających miejsce w przepisach. Zadanie to można więc powierzyć zatrudnionemu księgowemu lub biuru rachunkowemu. Koszt zatrudnienia księgowego jest stosunkowo wysoki dlatego najlepszym rozwiązaniem dla stowarzyszenia jest współpraca z biurem księgowym. Skorzystanie z jego usług nie tylko umożliwia obniżenie kosztów ale również podnosi jakość prowadzonej księgowości, pozwalając na wygospodarowanie większych środków na prowadzenie działalności stowarzyszenia.

Nasze biuro posiada specjalna ofertę usług stworzoną z myślą o stowarzyszeniach. Zachęcany do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą i nawiązania współpracy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments