Pozyskiwanie zaświadczeń z US o niezaleganiu

Jeśli starają się Państwo o kredyt lub potrzebują zaświadczenia o niezaleganiu z certyfikatem autentyczności, czyli pieczątką to należy złożyć odpowiednie dokumenty do Urzędu Skarbowego.

Urząd Skarbowy może potwierdzić obroty firmy, sytuację niezalegania lub wysokość zaległości podatkowych. Zaświadczenie zawsze potwierdza stan autentyczny na dzień wydania zaświadczenia.

Jak wygląda pozyskiwanie zaświadczeń z US o niezaleganiu ?

Aby uzyskać zaświadczenie wymagane jest złożenie kompletnego wniosku, który musi być sporządzony na specjalnym druku, znajdującym się w US lub na odpowiednim formularzu elektronicznym.

Pozyskiwanie zaświadczeń z US o niezaleganiu wymaga wpłacenia opłaty skarbowej w wysokości 21 zł. Istnieje jednak kilka wyjątków, które nie podlegają opłacie skarbowej.

Wnioski w sprawach:
– alimentacyjnych
– ubezpieczenia społecznego
– ubezpieczenia zdrowotnego
– rent strukturalnych
– świadczeń socjalnych nauki, szkolnictwa i oświaty

Zaświadczenie w ciągu 7 dni można odebrać osobiście lub przez pełnomocnika w Urzędzie Skarbowym.

Pozyskiwanie zaświadczeń z US o niezaleganiu jest także możliwe dla osób, które przebywają za granicą lub nie mają możliwości załatwienia tych formalności.

Istnieje bowiem usługa w ramach której, pełnomocnik składa oraz odbiera zaświadczenie w odpowiednim urzędzie na terenie Krakowa i Warszawy, a następnie dostarcza skany i kopie oryginałów do Klienta.

W celu skorzystania z usługi, zapraszamy do kontaktu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments