Pozwolenie na pracę dla obcokrajowców

Jeżeli nie są Państwo obywatelami Polski, ale chcieliby Państwo rozpocząć prace na terenie naszego kraju, to musicie pamiętać o obowiązku uzyskania pozwolenia na pracę. Jest to dokument, który wydaje wojewoda właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania, na wniosek przyszłego pracodawcy, który zobowiązuje się zatrudnić Państwa w swojej firmie.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką muszą sobie Państwo przypilnować jest dopilnowanie wszystkich formalności, które sprawią, że rozpoczną Państwo legalną pracę na terenie państwa Polskiego. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ zaniechanie go może spowodować nałożenie na Państwa kary grzywny, a dodatkowo osoby uprawnione mogą wszcząć postępowanie o odesłanie Pana/Pani do swojego kraju w trybie natychmiastowym. Lepiej uniknąć tych nieprzyjemności, dlatego zachęcamy do przypilnowania pracodawcy, aby złożył wszystkie potrzebne wnioski do urzędu.

Pozwolenie na pracę dla obcokrajowców to dokument, w którym znajdują się informacje dotyczące: stanowiska na jakie cudzoziemiec zostaje zatrudniony, liczby godzin do przepracowania w miesiącu, minimalnego wynagrodzenia jakie pracownik może się spodziewać za wykonanie usługi, okresu zatrudnienia.

Zezwolenie wydawane jest na określony czas, zazwyczaj są to 3 lata. Po upływie terminu pracodawca ponownie może złożyć wniosek o przedłużenie pozwolenia na zlecenie dla cudzoziemca.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments