Pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego 2020

Z racji, że od 2020 roku weszło kilka zmian to pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego 2020 będzie przydatna. Pierwszą zmianą jest dodatkowa, trzecia możliwość sygnowania sprawozdań elektronicznym dowodem tożsamości. Do tej pory sprawozdania podpisywane były albo profilem zaufanym albo elektronicznym podpisem kwalifikowanym.

Nowa regulacja ma pewne plusy, a są nimi między innymi:
1. Główny księgowy i członkowie zarządu będą mogli użyć podpisu osobistego do potwierdzenia wszystkich dokumentów sprawozdawczych.
2. Koszt korzystania z e-podpisu kwalifikowanego to kilkaset złotych rocznie, natomiast nowe rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów.

Kolejna zmiana dotyczy obowiązku składania sprawozdań finansowych w formie ustrukturyzowanej. Do tej pory obciążał on tylko i wyłącznie jednostki, które składały sprawozdania finansowe do rejestru przedsiębiorców KRS.

Jednostki niewpisane do rejestru KRS, co prawda miały obowiązek składania sprawozdania elektronicznie, ale mogło być ono w formie niestrukturyzowanej.

Od 1 stycznia 2020 sprawozdanie finansowe podatnika CIT niebędącego przedsiębiorcą będzie:
– musiało być sporządzone w postaci elektronicznej odpowiadającej formie ustrukturyzowanej,
– składane do Szefa KAS, a nie tak jak dotychczas do naczelnika Urzędu Skarbowego.

Jeśli jest Państwu potrzebna pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego 2020 to zachęcamy do współpracy z doświadczonym biurem rachunkowym, które świadczy fachowe usługi w tej sprawie i innych.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments