Pomoc księgowego

Wszystkim niedoświadczonym, a zdecydowanym na prowadzenie działalności gospodarczej, a co za tym idzie księgowości, potrzebna jest najczęściej pomoc księgowego. Jego obowiązki uzależnione są od rodzaju wykonywanego stanowiska oraz wielkości firmy, w której zostaje zatrudniony. Bardziej wykształceni i doświadczeni księgowi zostają głównymi, księgowi z mniejszą odpowiedzialnością piastują stanowiska księgowych młodszych.

Jeśli przedsiębiorstwo jest bardziej rozwinięte i prowadzenie jego księgowości wymaga pełnej ewidencji, obowiązki księgowego poszerzają się. Pomoc księgowego wydaje się być nieodzowna w przypadku prowadzenia większej firmy, ponieważ wykształcenie kierunkowe, ekonomiczne oraz rachunkowe, którego często brakuje przedsiębiorcom, przydaje się w rzetelnym prowadzeniu spraw finansowych. Do głównych obowiązków księgowego należą:

– terminowe prowadzenie ewidencji księgowej,
– dekretacja dokumentów księgowych,
– prowadzenie bieżących rozliczeń,
– sporządzanie deklaracji ZUS, PIT czy CIT,
– sporządzanie okresowych raportów da kierownictwa na temat wpływów i wypływów finansowych.

Jak widać pomoc księgowego jest przydatna w firmie, której zależy na prawidłowym funkcjonowaniu. Nie musi ona oznaczać wielkich kosztów, ponieważ pomoc z zakresu prowadzenia księgowości zależna jest od ilości dokumentów księgowych potrzebnych do wypełnienia.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments