Podatki w spółce z o.o.

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się nie tylko z osiąganiem sukcesów, korzyści i zyskiem. Do obowiązków przedsiębiorcy należy również płacenie podatków. Prowadzenie firmy w formie spółki z ograniczona odpowiedzialnością wiąże się z opodatkowaniem według ściśle określonych zasad, które zostały zawarte w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Z jakich podatków powinien się rozliczać każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą?

Spółki z ograniczona odpowiedzialnością są zobowiązane do płacenia podatku dochodowego od osób prawnych CIT, który wynosi 19%. Jest to podatek, który zależy od przychodów pomniejszonych o koszty uzyskania przychodów. Następnym podatkiem do którego jest zobowiązany każdy przedsiębiorca jest PIT- podatek dochodowy od osób prywatnych, który również wynosi 19%.

Osiągniecie zysków z prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z większym opodatkowaniem na rzecz fiskusa. W takiej sytuacji najlepszą metodą na mniejsze koszty jest zapoznanie się z optymalizacją podatkową, która pomoże Ci zmniejszyć koszty w firmie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podatkach w spółce z o.o oraz o terminach ich składania, skontaktuj się z nami.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments