Outsourcing płac

Outsourcing jest połączeniem trzech angielskich słów: „outside” (zewnętrzny), resource (zasoby) oraz using (korzystanie). W wolnym tłumaczeniu pojęcie to oznacza korzystanie z zewnętrznych zasobów. Jeśli odnieść to do aspektu praktycznego, outsourcing będzie oznaczał zlecanie wykonania części zadań biznesowych firmom zewnętrznym, specjalizującym się w danej dziedzinie.

Outsourcing nie wiąże się ze zleceniem pojedynczego zadania, jego istotą jest współpraca w dłuższym okresie czasu, polegająca na stałej realizacji określonych zadań. Outsourcing więc może polegać na zleceniu prowadzenia obsługi płacowej zewnętrznemu biuru rachunkowemu.

Jakie są zalety outsourcingu na przykładzie outsourcingu płacowego?

Skorzystanie z outsourcingu płacowego pozwala przedsiębiorcy na skupienie się na właściwej działalności. Nie wymaga on angażowania zarządzających w pochłaniające czas czynności administracyjne. W dodatku jest to rozwiązanie umożliwiające obniżenie kosztów obsługi płacowej. Odpowiedzialność za np. naliczanie płac czy wypłacanie wynagrodzeń zostaje przejęta przez profesjonalną firmę zewnętrzną, co daje poczucie większego bezpieczeństwa. Ponadto firmy zewnętrzne oferują pomoc doradczą w zakresie powierzonych im zadań.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments