Od jakiej kwoty obowiązuje pełna księgowość?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się od jakiej kwoty obowiązuje pełna księgowość. Czy muszą przejść na prowadzenie ksiąg rachunkowych? Czy pełna forma księgowości jest skomplikowana?

Samodzielne prowadzenie pełnej księgowości wymaga posiadania szerokiej wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów prawnych z obszaru księgowości oraz podatków. Często podstawowa wiedza okazuje się być niewystarczająca i właściciele firm zobowiązani są do nawiązania współpracy ze specjalistami biur rachunkowych.

Ogromną zaletą pełnej formy księgowości jest wiedza jaką dostarcza o sytuacji przedsiębiorstwa. Właściciel może podejmować decyzje w oparciu o rzetelnie sporządzone raporty, analizy oraz sprawozdania.

Od jakiej kwoty obowiązuje pełna księgowość? Prowadzenie pełnej księgowości obowiązkowe jest dla firm, które w 2019 roku przekroczyły limit przychodów w kwocie 8 746 800 zł (od 1 stycznia 2020 roku należy prowadzić pełną księgowość).

Jeżeli obawiają się Państwo księgowości pełnej oraz obowiązków z niej wynikających to zachęcamy do nawiązania współpracy z doświadczonym biurem rachunkowym. Pomoc specjalistów, korzystne rozwiązania dla osób z całej Polski. Odpowiadamy na wszystkie pytania oraz przedstawiamy indywidualną ofertę.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments