Nowe zasady wysyłania sprawozdania finansowego 2019

Od 1 października 2018 roku obowiązują nowe zasady wysyłania sprawozdania finansowego. Sprawozdanie za rok 2018 należy wysłać w formie elektronicznej. Dokument taki musi zostać przygotowany w formacie XML i zostać opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Sprawozdanie finansowe należy wysłać w przeciągu 15 dni od dnia jego zatwierdzenia. W przypadku, gdy rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym należy zrobić to najpóźniej 15 lipca.

Do złożenia sprawozdania finansowego zobowiązani są przedsiębiorcy prowadzący spółki jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne oraz spółki europejskie.

Sprawozdanie składa się za pomocą systemu S24. Jeżeli posiadają Państwo konto w danym systemie wówczas złożenie sprawozdania finansowego jest całkowicie bezpłatne.

Nasza firma pomaga w sporządzeniu sprawozdania finansowego oraz jego wysyłce do KRS. Pomagamy także w dopełnieniu formalności związanych ze zdobyciem podpisu kwalifikowanego.
Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami podczas, którego przedstawimy wszelkie szczegóły oraz odpowiemy na Państwa ewentualne pytania.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments