Księgowość uproszczona

Księgowość w firmie można prowadzić na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest księgowość uproszczona, drugim pełna księgowość.

Pełna księgowość jest bardzo skompilowanym i złożonym procesem ewidencji każdej operacji gospodarczej jaka miała miejsce w firmie. Wymaga znajomości ciągle zmieniającego się prawa oraz obowiązujących procedur. Obliguje przedsiębiorców do ewidencjonowania absolutnie każdej operacji gotówkowej, jak i bezgotówkowej oraz sporządzania sprawozdania finansowego. Jest to narzędzie służące nie tylko do obliczania wysokości podatku, ale również do kontroli, analizy i generowania informacji na temat sytuacji finansowej firmy. Podmioty, które chcą prowadzić pełną księgowość, lub które zostały do niej zobligowane zazwyczaj decydują się na zatrudnienie księgowej lub podjęcie współpracy z biurem rachunkowym.

Drugą, o wiele mniej skomplikowaną formą jest księgowość uproszczona. Pomimo, że wymaga systematyczności w zapisach, w zasadzie każdy przedsiębiorca jest w stanie samodzielnie ją prowadzić. Nie jest to trudne jeśli posiada się podstawową wiedzę na temat rachunkowości oraz odpowiedni program księgowy. Warto jednak mieć na uwadze, że za wszystkie ewentualne błędy jakie zostały popełnione odpowiada sam przedsiębiorca. Nie jest trudno o pomyłkę, jeżeli nie mamy doświadczenia.

Niezależnie od tego czy prowadzi się pełną, czy uproszczoną księgowość warto jest skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC, dzięki czemu w razie jakiejkolwiek pomyłki możemy starać się o wypłacenie odszkodowania. Ponadto, decydując się na współpracę, zyskujemy gwarancję poprawności prowadzonej ewidencji oraz dostęp do profesjonalnych usług doradczych.

Nasza firma oferuje usługę prowadzenia nie tylko ksiąg rachunkowych, ale także księgi przychodów i rozchodów. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznanie się z nasza ofertą.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments