Księgowość spółki akcyjnej

Spółka akcyjna jest jedną z dwóch spółek kapitałowych. Wszystkie jej działania oparte są na Kodeksie Spółek Handlowych. Skoro to spółka kapitałowa – zobowiązana jest do prowadzenia pełnej księgowości, czyli dokumentowania wszystkich operacji gospodarczych za pomocą Ksiąg Handlowych. Inną formą jest uproszczona księgowość, czyli uzupełnianie Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR), jednakże ta forma dotyczy pozostałych spółek handlowych, które nie posiadają osobowości prawnej oraz ich przychody nie przekraczają limitu jakim jest kwota 1 200 000 EURO.

W przypadku pełnej księgowości, jej prowadzenie wymaga posiadania bardzo dużej wiedzy z działu rachunkowość. Nie wolno zapomnieć o udokumentowaniu nawet najmniejszych operacji przepływających przez naszą firmę. Zewidencjonowana musi być nawet ta bezgotówkowa transakcja, ponieważ tylko dzięki systematycznemu oraz chronologicznemu zapisu w stanie jesteśmy odzwierciedlić sytuację finansową naszego przedsiębiorstwa.

Skoro już wiesz jak ważna jest rola księgowości w spółce. Warto zastanowić się nad tym, przez kogo będzie prowadzona twoja księgowość. Przekażesz ją księgowej czy biurowi rachunkowemu? Decydując się na tę drugą możliwość, która z pewnością ograniczy twoje wydatki – zgłoś się do Nas. Z nami twoja księgowość będzie prowadzona profesjonalnie. Z całą pewnością pozwoli Ci na optymalizację kosztów oraz rozwój przedsiębiorstwa.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments