Księgowość spółek

Księgowość spółek można prowadzić w różny sposób. Wynika to z formy prawnej, w której prowadzi się działalność oraz z przepisów o podatku dochodowym i prowadzeniu rachunkowości. Dlatego między innymi część spółek osobowych może prowadzić uproszczoną księgowości, a niektóre z nich muszą prowadzić księgowość w formie pełnej.

Księgowość spółek prowadzona jest w formie uproszczonej w spółkach takich jak: spółki jawne, partnerskiej oraz cywilne. Wymienione tutaj spółki osobowe – jawna i partnerska należą do grupy spółek osobowych. Jednak również należące do tej grupy spółki komandytowe i komandytowo-akcyjne nie mogą w ten sposób prowadzić swojej księgowości. Zgodnie z zasadami rachunkowości są zobowiązane do prowadzenia księgowości w formie księgi rachunkowej.

Księgowość spółek prowadzona w formie pełnej jest utrudnieniem dla wielu firm. Wymaga prowadzenia księgi rachunkowej, która jest najbardziej rozbudowaną i dokładną formą prowadzenia rachunkowości. Wiąże się to z większymi kosztami prowadzenia rachunkowości i oczywiście z większą liczbą obowiązków.

Gdy prowadzenie księgowości przerasta właścicieli lub chcą oni zmniejszyć koszty prowadzenia księgowości, warto wybrać usługi księgowe biur rachunkowych. Wszystkich Państwa zainteresowanych tą ofertą zapraszamy do kontaktu z nami.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments