Księgowość outsourcing

Outsourcing księgowy to innymi słowy przekazanie obsługi księgowej w ręce specjalistów z firmy zewnętrznej. Powierzenie prowadzenia księgowości podmiotom z zewnątrz staje się coraz bardziej popularne, jednak wciąż budzi obawy.

Jakie są największe korzyści z outsourcingu księgowego?
1) Redukcja kosztów prowadzenia księgowości
Skorzystanie z outsourcingu księgowego pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w stosunku do całkowitych kosztów prowadzenia księgowość wewnątrz firmy. Przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów związanych z zakupem sprzętu komputerowego, oprogramowania, utrzymaniem stanowiska księgowej czy systemem obiegu dokumentów.

2) Przekazanie odpowiedzialności
Współpracując z firmą zewnętrzną z kadry zarządzającej zostaje zdjęta odpowiedzialność karna i cywilna za ewentualne błędy księgowe. Dzięki temu zarządzający mogą skupić się na podejmowaniu istotnych dla działalności decyzji.

3) Profesjonalna obsługa
Firmy zajmujące się outsourcingiem księgowości zatrudniają najlepszych pracowników w tej dziedzinie. Posiadają one wysokie kompetencje do prowadzenia księgowości i nieustannie nabywają doświadczenia oraz wiedzę na licznych szkoleniach dla nich organizowanych.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments