Jak zamknąć firmę?

Zakończenie działalności wiąże się zawsze z koniecznością dopilnowania wielu procedur formalnych. Dokładne wytyczne co do zamykania firm różnią się zależnie od rodzaju prowadzonej działalności czy sposobu opodatkowania.

Oczywistym jest, że decydując się na całkowitą likwidację działalności, musimy zakończyć wszystkie bieżące interesy, między innymi rozwiązać umowy. Konieczne jest też uregulowanie wszystkich zobowiązań i spłacenie długów. Zamknięcie firmy wiąże się ze sporządzeniem wymaganych sprawozdań finansowych i zamknięciem księgowości.

Zakończenie działalności firmy wymaga skreślenia jej z rejestru KRS lub CEIDG – w zależności od tego, gdzie jest zarejestrowana. O tym fakcie powiadomić należy Urząd Skarbowy oraz ZUS.

Można dojść do wniosku, że zamknięcie firmy jest procedurą niezwykle złożoną i czasochłonną. Na szczęście istnieją rozwiązania, które mogą ją znacznie ułatwić.

Jednym z nich jest podjęcie współpracy z firmą, która oferuje pomoc w zamykaniu przedsiębiorstwa. Dzięki temu, jego właściciel może powierzyć załatwianie spraw formalnych i urzędowych komuś innemu. Pracownicy biura, które zajmuje się tego typu sprawami, mogą zatroszczyć się o wszystkie konieczne formalności. Dzięki ich bogatej wiedzy i doświadczeniu w branży, właściciel zamykanej firmy nie musi martwić się o jakiekolwiek nieprawidłowości czy pomyłki w procesie likwidacji działalności.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments