Czym zajmuje się fiskus

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś nad tym, czym właściwie zajmuje się fiskus, bądź co właściwie kryje się pod tajemniczym określeniem „fiskus”…? Otóż definicja znajdująca się w słowniku języka polskiego informuje nas o tym, iż „fiskus” jest określeniem obejmującym organy administracyjne ściągające podatki, jak również Skarb Państwa.

W praktyce fiskus jest osobą prawną, będącą podmiotem cywilnoprawnych/majątkowych praw państwa, które z reguły reprezentuje jako właściciela majątku. Podmiot ten odpowiedzialny jest za większość interesów państwa, które wiążą się z rozliczeniem jego finansów.

Do głównych obowiązków należących do zadań fiskusa, możemy zaliczyć:
– pobór podatków,
– kontrolę skarbową,
– służbę celną.

Jeśli definicja tego, czym zajmuje się fiskus jeszcze nie jest dla Państwa jasna, zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem, który udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, które Państwa nurtują. Dołożymy wszelkich starań, aby ten temat stał się jasny, gdyż nie da się ukryć, iż kwestia podatków stanowi jeden z fundamentów prawidłowo prowadzonego przedsiębiorstwa. Z kolei nie wywiązanie się z nałożonych obowiązków, może skutkować poważnymi konsekwencjami, które w większości przypadków mają postać nałożonych kar finansowych.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments