Biuro rachunkowe dla fundacji

Obowiązek prowadzenia księgowości nie ogranicza się tylko i wyłącznie do przedsiębiorstw. Obowiązek ten ciąży również nad tymi, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Doskonałym przykładem jest tutaj fundacja czy stowarzyszenie. Organizacje te działają na rzecz pożytku publicznego, a nawet jeżeli nie wykonują żadnej działalności gospodarczej są zobowiązane do prowadzenia księgowości.

Po przeczytaniu wstępu wiadomo już, że prowadzenie księgowości w fundacjach i stowarzyszeniach jest obowiązkowe. Jednak w jaki sposób można prowadzić księgowość w tego typu organizacjach… Mogłoby się wydawać, że dopuszczalne są uproszczone formy prowadzenia rachunkowości, skoro jest to organizacja pożytku publicznego. Nic jednak bardziej mylnego! W fundacjach i stowarzyszeniach obowiązuje prowadzenie pełnej księgowości!

Prowadzenie pełnej księgowości w przedsiębiorstwach jest bardzo trudną sprawą. Wynika to z tego, że pełna księgowość to wyjątkowo trudny i rozbudowany system rachunkowości, wymagający nakładów pracy i pieniędzy. Co w tej kwestii można zrobić, by było lepiej? Rozwiązaniem dla przedsiębiorstw oraz fundacji i stowarzyszeń jest skorzystanie z oferty biura rachunkowego.

Podczas wyboru odpowiedniego biura rachunkowego dla stowarzyszenia i fundacji warto pod uwagę wziąć kilka aspektów – opinie, posiadanie ubezpieczenia i certyfikatu oraz to, jak długie doświadczenie posiada dane biuro rachunkowe.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments